آموزش Healing brush | خدمات کامپیوتری آنالین
1399/12/19 - 22:00

برداشتن چین‌وچروک در فتوشاپ

 Healing brushدر فتوشاپ

سؤالات کاربران رایانه کمک:

برنامه‌ای برای ازبین‌بردن چروک در عکس معرفی کنید؟

چطور می‌توانم چروک‌های عکس در فتوشاپ را برطرف کنم؟

از ابزار Healing brush در فتوشاپ به چه صورت می‌شود استفاده نمود؟

 

آموزش Healing brush

در این مطلب شما می‌آموزید که چگونه از روشHealing brush در فتوشاپ برای روتوش پوست و کاهش چین و چروک های تیره در پرتره ها استفاده کنید.ممکن است تصویری از چهره خود داشته باشید که در آن خطوط خنده و چین و چروک ها بارزتر از آن چیزی که شما دوست دارید نشان داده شده باشد و شما بخواهید انها را حذف یا کمتر کنید. پس همراه ما باشید تا بتوانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ و ابزار Healing brushتصاویر پرتره خود را به آن شکلی که دوست دارید روتوش نمایید . ابزار Healing یک ابزار فوق العاده قدرتمند است که دو کار مهم انجام میدهد، اول اینکه مناطق آسیب دیده یا مخدوش را از یک تصویر حذف می کند، دوم اینکه آن مناطق را با یک بافت سالم و متناسب ترمیم می کند.بنابراین این ابزار بهترین گزینه برای محو کردن جوش ها، چروک ها و ضایعات پوستی است.

آخرین نسخه نرم‌افزار فتوشاپ را از اینجا دانلود کنید.

نحوه کار با Healing brush

 1-در ابتدا لازم است که تصویر خود را در نرم‌افزار فتوشاپ باز نمایید

 پس از بازکردن عکس، در سمت راست صفحه در پنل لایه‌ها خواهید دید که عکس شما به‌عنوان لایه بک‌گراند قرار داده شده است.

2-در قسمت لایه‌ها لایه جدید را ایجاد نمایید 

3- از سمت چپ صفحه ابزار Healing brush انتخاب و بر روی آن راست کلیک نمایید و گزینه Healing brush tool را انتخاب کنید

4-بعد از انتخاب ابزار Healing brush از بالای صفحه می‌توانید مشخص کنید که از کدام لایه نمونه بردارید در اینجا چون از دولایه استفاده می‌کنید لازم است گزینه    sample  را بر روی Current And Below قرار دهید و همچنین در همان قسمت نوارابزار در مقابل Aligned تیک نخورده باشد.

5-حالا کافی است بروی یک قسمت از چهره که مناسب است، کلید Alt  را پایین نگه‌داشته و کلیک کنید تا از آن نمونه‌برداری شود سپس بروی قسمت مخدوش یا دارای چین چروک رفته تا با استفاده از آن نمونه‌ای که برداشته‌اید اصلاح و ترمیم شود.

 

نکته‌ها:

رنگ و بافت پوست در قسمت‌های مختلف چهره متفاوت است. مثلاً پوست ناحیة زیر چشم با پوست پیشانی یا گونه‌ها فرق دارد؛ بنابراین باید برای محو کردن یک چروک، نمونه‌گیری را از نزدیک‌ترین ناحیه به آن چروک انجام دهید.

در نظر داشته باشید که برای برداشتن نمونه حتماً کلید Alt را نگه‌داشته سپس بر روی قسمت مناسب با استفاده از موس کلیک نمایید.

لازم است برای ترمیم چروک‌های اطراف چشم حتماً از ابزار زوم استفاده نمایید که با استفاده از کلیدهای Ctrl  و + می‌توانید این کار را انجام دهید.

همچنین برای کوچک‌تر کردن براش می‌توانید از کلید  [و برای بزرگ‌تر شدن آن از کلید ] بروی کیبورد خود استفاده نمایید.

بعد از اتمام کار خود می‌توانید برای طبیعی‌تر کردن چهره از  Blend Mode که در قسمت بالای پنل لایه‌ها قرار دارد استفاده نمایید و آن را از    Normal  به وضعیت مناسب خود تغییر دهید.

همچنین می‌توانید با تغییر Opacity شفافیت تصویر خود را کم یا زیاد کنید تا به نتیجه دلخواه و قابل‌باور برسد.

 

سخن آخر:

امیدواریم با سری آموزشهای فتوشاپ که تیم رایانه کمک برای شما عزیزان تهیه میکند بتواند در ارتقای سطح دانش گرافیکی شما گامی موثر بردارد و شما را در استفاده از نرم افزار فتوشاپ قدرتمند کند.شما میتوانید با دنبال کردن  آپارات و اینستاگرام رایانه کمک هم آموزش‌های بیشتری را به صورت ویدئویی مشاهده نمایید.همچنین با استفاده از شماره 0217129 و 9099071540 در هر ساعت از شبانه روز میتوانید با مشاورین رایانه کمک صحبت کنید و مشکلات مربوط به نرم افزار،سخت افزار سیستم خود را درکمترین زمان برطرف نمایید.