نوشتن متن با فونت نستعلیق در استوری آیفون | رایانه کمک
انتشار: 1400/01/08 - بروزرسانی: 1400/01/08

نوشتن متن با فونت نستعلیق در استوری آیفون

استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام می تواند ظاهر زیبا و خاصی به استوری ها و یا عکس های شما ببخشد. در ادامه ی این مقاله همراه رایانه کمک ®️ باشید تا شما را با نوشتن متن با فونت نستعلیق در استوری آیفون آشنا کنیم.

علاوه بر این برای یادگیری ترفندهای کامپیوتری و آموزش های کاربردی در حوزه ی سیستم های کامپیوتری و گوشی های هوشمند می توانید صفحه ی آپارات رایانه کمک و  پیج اینستاگرام رایانه کمک را دنبال کنید.

برای این که این فونت زیبا را به تلفن همراه آیفون خود وارد کنید تمامی مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

مراحل ساخت فونت برای گوشی آیفون

در مرحله ی اول تنها لازم است از طریق مرورگر به گوگل متصل شوید و کد یا عبارت ﮼ را در مرورگر تلفن همراه خود کپی و جست و جو کنید (به یاد داشته باشید که زبان اعداد اهمیت خاصی ندارد). در این مرحله دقت کافی داشت باشید زیرا وجود فاصله و یا عبارت اضافی می تواند در کار شما اختلال ایجاد کند پس به یاد داشته باشید که هیچ فاصله ی اضافی ایجاد نشود.

در قسمت سرچ مرورگر با کاراکتر )) مواجه خواهید شد آن را به صورت کامل کپی کنید. زیرا در ادامه به کمک این کاراکتر می توانیم از فونت نستعلیق استفاده کنیم.

به تنظیمات تلفن همراه خود مراجعه کنید و تمام گزینه های زیر را به ترتیب انتخاب کنید.

·       General

·       Keyboard

·       Text perlacement

 بعد از عبور از مراحل بالا، در صفحه ی باز شده به دنبال  آیکون پلاس (+) باشید و آن را نیز انتخاب کنید، برای آسان شدن کار لازم است بدانید این آیکون در قسمت راست بالای صفحه قرار گرفته است.

در صفحه ی پیش روی  با دو عبارت به نام های (phrase) و (shortcut) رو به رو خواهید شد که هر کدام کارایی منحصر به فردی دارد، در کادر مقابل عبارت (phrase) باید کدی که در مرحله ی اول کپی کرده اید را وارد کنید و در کادر مقابل (shortcut) واژه ی نستعلیق را تایپ کنید.


پیشنهاد میکنیم مطلب " انتقال پیامک از آیفون به اندروید " را نیز مطالعه کنید

به یاد داشته باشید که در انتهای کار گزینه ی سیو (save) را نیز لمس کنید. با انجام این مراحل شما می توانید فونت تلفن همراه آیفون خود را به نستعلیق تبدیل کنید.

با انجام این مراحل می توانید در هر قسمتی از اپلیکیشن اینستاگرام مانند استوری با فونت نستعلیق متن دلخواه خود را تایپ کنید. لازم است بدانید می توانید از این فونت در برنامه های نظیر imessage)) نیز استفاده کنید.


استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

حال که با روش اعمال فونت نستعلیق در تلفن همراه آیفون آشنا شده اید ما قصد داریم تا نحوه ی تایپ کردن با این فونت در استوری اینستاگرام را نیز به شما آموزش دهیم.


پیشنهاد میکنیم مطلب " چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟ " را نیز مطالعه کنید

·       اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید و برای استوری گذاشتن اقدام کنید.

·       در هر قسمتی از صفحه که در نظر دارید واژه ی نستعلیق را تایپ کنید با انجام این کار بار دیگر کاراکتری که در بالا از آن نام برده شد را خواهید دید. این کاراکتر احتمالا در پایین کلمه ی نستعلیق ایجاد می شود.

·       با اضافه کردن یک فاصله و حذف شدن واژه ی نستعلیق، کاراکتر خاص جایگزین این واژه خواهد شد.

·       بعد از انجام مراحل بالا تنها کافی است یک بار بک اسپیس را لمس کنید تا تمامی فاصله های اضافی پاک شود حال شما می توانید متن یا کلمه ی مورد نظر خود را با فونت زیبا و سنتی نستعلیق تایپ کنید

به یاد داشته باشید در هنگام استفاده از این فونت در تلفن های هوشمند آیفون لازم است میان کلمات یک نیم فاصله بیندازید برای این کار کلیدی وجود دارد که شما می توانید آن را کنار کلید فاصله در کیبورد تلفن همراه خود پیدا کنید.

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم شما می توانید از این فونت برای تایپ کردن در قسمت های مختلف تلفن همراه خود استفاده کنید و ظاهر تلفن خود را چندین برابر زیباتر کنید. همین طور می توانید ظاهری خاص به صفحه ی اینستاگرام خود نیز ببخشید و آن را از دیگر صفحات متمایز سازید.


کلام آخر

امیدواریم مقاله ی نوشتن متن با فونت نستعلیق در استوری آیفون مورد توجه شما قرار گرفته باشد، ما در این مطلب سعی کردیم به ساده ترین روش برای استفاده از فونت نستعلیق در صفحه ی اینستاگرام گوشی های آیفون بپردازیم با استفاده از این فونت زیبا قادر به انتشار استوری های متفاوت خواهید بود، علاوه بر این می توانید در سایر برنامه های پیام رسان نیز از این فونت بهره ببرید، در صورت مواجه شدن با هر گونه سوال و مشکل می توانید از طریق شماره های 909071540 یا 0217129   با کارشناسان رایانه کمک تماس حاصل نمایید