سئو سایت | رایانه کمک
انتشار: 1401/07/09 - بروزرسانی: 1401/07/09

کاربران با چه عبارت هایی وارد سایت ما میشوند؟

کاربران با چه کلماتی وارد سایت ما میشوند و یا کاربران با چه کلمات و عبارت هایی وارد سایت رقبای ما میشوند؟ مهترین عبارت هایی که سایت ما و یا سایت رقیب ما در آنها سرچ میشود کدام است؟ و دانستن این عبارت ها چه کمکی میتواند در سئو سایت به ما بکند؟ در این مقاله که از طرف کارشناسان مشاور سئو رایانه کمک برای شما عزیزان نوشته شده است قصد داریم شما را با روش پیدا کردن کلمات سرچ شده افراد و رسیدن به سایتان آشنا کنیم و به شما بگوییم دانستن این عبارت ها چه کمکی میتواند به شما در زمینه بهینه سازی سایت کند پس همراه رایانه کمک باشید تا انتهای این مقاله.

در این مقاله چه خواهم خواند ؟

✅چه نیازی است بدانیم افراد چطور وارد سایت ما شده اند؟

Keyword Tracking  و یا ردیابی کلماتی کلیدی به چه معناست

✅یافتن کلمات کلیدی سرچ شده سایت

✅نحوه Keyword Tracking  سرچ کنسول گوگل 

✅چطور پوزیشن سایت را در کلمات کلیدی مشاهده کنیم ؟

✅چطور جایگاه سایت را در کلمات کلیدی بهبود دهیم

✅بررسی کلید واژه رقبا

✅سخن آخر پشتیبان سئو رایانه کمک

 

 تماس با رایانه کمک

چه نیازی است بدانیم افراد چطور وارد سایت ما شده اند؟

زمانی که در حال سئو سایت هستم اولین کاری که میکنم تایین کردن کلید واژه های سایت مورد نظره ، در کنار این کلید واژه ها یک سری عبارت های طولانی تر را هم پیدا میکنم سیاستم را اینطور میچینم که اول در عبارت هایی که راحت تر است سایت را به صفحات اول گوگل هدایت میکنم و پس از آن با کمک این صفحات قدرتمند روی عبارت های کوتاه تر کار میکنم تا دسته کسب و کار سایت هر چه سریع تر مشخص شود ، در این بین مقالات و محتواهایی انتشار میدهیم و پس از مدتی این صفحات در گوگل ایندکس میشود با دیدن اینکه برای هر صفحه کاربران چه عبارت هایی را سرچ کرده اند تا به صفحه ی مورد نظر من برسند به من کمک میکند که تصمیم بگیرم یک صفحه با ارزش در اختیار کاربرم قرار بدهم با اینکار گوگل متوجه میشود که من برای کاربران گوگل ارزش قائلم و اعتبار خوبی به صفحات سایت من میدهد بنابراین بررسی اینکه کاربران با چه عبارتهایی به صفحه سایت شما رسیده اند نه یک بار بلکه همیشه لازم است، یعنی شما هر روز باید عبارت هایی که کاربران با آنها به صفحات سایت شما رسیده اند را بررسی کنید و آنالیز کنید که چه کاری میتوانید انجام دهید تا بهترین نتیجه ممکن را در بهبود سئو سایت خود بگیرد

خدمات رایانه کمک : ما در رایانه کمک خدمات طراحی سایت و مشاوره سئو سایت را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم برای تماس با مشاورین ما کافیه شماره 9099071540 را شماره گیری کنید و یا از طریق چت سایت اصلی رایانه کمک درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

  نحوه دسترسی کاربران به سایت

 

Keyword Tracking  و یا ردیابی کلماتی کلیدی به چه معناست

Keyword Tracking  به این معنی است که شما پوزیشن و یا موقعیت سایت خود را با توجه به کلماتی که کاربران سرچ کرده اند و به صفحات سایت شما رسیده اند بررسی کنید، تا متوجه شوید چطور کاربران از طریق موتور های جستجو به سایت شما دسترسی پیدا میکنند

با بررسی کردن Keyword Tracking  شما میتوانید معیارهای درستی را برای بهینه سازی سئو سایت خود در نظر بگیرید

در ادامه چگونگی یافتن کلمات کلیدی سرچ شده کاربران را یاد خواهیم گرفت

 

یافتن کلمات کلیدی سرچ شده سایت

 برای یافتن کلمات کلیدی که کاربران با سرچ آنها به سایت شما میرسند من به شما ابزار گوگل سرچ کنسول را پیشنهاد میدهم ابزار های دیگری نیز مثل ahref و یا keyword planer و یا moz را نیز داریم اما از طرفی دقتی که در این ابزار به تجربه خودم دیدم در دیگر ابزار ها اصلا ندیدم این ابراز دقیقا خود گوگل است و ما قرار است در گوگل سایت خود را بهینه سازی کنیم چرا که استفاده از موتور های جستجوی دیگر بسیار کم است و البته که بسیاری از موتور های جستجو برای سرچ های خود از الگوریتم های گوگل کمک میگیرند پس با یک تیر دو نشان چه بسا که چند نشان را میزنیم !

از طرف دیگر ابزار های دیگری که وجود دارد همه هزینه بردار است و به نظر من در این زمینه خیلی کاربردی نیست بلکه در زمینه تحلیل رقبا بیشتر کاربرد دارد و در زمینه لینک سازی های شبکه ای میتوانید از این ابزارها استفاده های مفیدی ببرید

بهتر است سخن کوتاه کنم و به سراغ این آموزش جذاب برویم که کاربران چه کلماتی را در گوگل سرچ کرده اند که به سایت شما رسیده اند.  

نحوه Keyword Tracking  سرچ کنسول گوگل 

همانطور که قبلا به شما یاد دادیم سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنید " آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل " حالا به اطلاعات و گزارش های گوگل دسترسی خواهید داشت زمانی که صفحه وب مستر گوگل را بار میکنید در بخش کناری قسمت search result و یا performance را باز کنید بستگی به پریوریتی دارد که تعریف کرده اید که کدام گزینه را خواهید داشت.

 ردیابی کلمات کلیدی سایت توسط سرچ کنسول گوگل | رایانه کمک مشاور سئو سایت شما

بهتر است گزینه Average Position را روشن کنید تا پوزیشن و یا موقعیت سایت خود را در کلمه کلیدی سرچ شده متوجه شوید یک عددی با توجه به تعداد نتیجه گوگل در سرچ عبارت مورد نظر معمولا در این ستون نوشته میشود که عدد 1 بهترین است یعنی شما توانسته اید لینک  اول عبارت سرچ شده در گوگل باشد.

مشاهده موقعیت سایت در کلمات کلیدی | مشاور سئو رایانه کمک

چطور پوزیشن سایت را در کلمات کلیدی مشاهده کنیم ؟

حالا بر روی هر کلمه کلیک کنید جزییات کاملی به شما نمایش داده میشود مثل اینکه چندین بار این سایت در سرچ این عبارت دیده شده است؟ یا چندین بار بر روی لینک سایت شما کلیک شده است و یا نرخ کلیک شما چقدر است و شما معمولا در چه پوزیشن یا موقعیتی در سرچ این عبارت در گوگل قرار دارید؟

نکته ای که لازم است بگوییم این است که شما بدانید این آمار و گزارشات مستقیما به سرچ سایت شما در این عبارت مورد نظر بستگی دارد و به هیچ عنوان ربطی به گزارشات کلی گوگل ندارد.

خدمات رایانه کمک : ما در رایانه کمک خدمات طراحی سایت و مشاوره سئو سایت را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم برای تماس با مشاورین ما کافیه شماره 9099071540 را شماره گیری کنید و یا از طریق چت سایت اصلی رایانه کمک درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

 

چطور جایگاه سایت را در کلمات کلیدی بهبود دهیم

زمانی که عبارت های سرچ شده هر کاربر را مشاهده میکنید به عبارت هایی بر میخوردی که ممکن است نتوانسته باشید لینک های یک تا پنج گوگل را از آن خود کنید به جنبه های مختلف لازمه توجه کنید ، سئو آن پیچ و آف پیچ را بررسی کنید ، رقبایی که در این عبارت بالاتر هستند را بررسی کنید و استراتژی آنها را چک کنید

کلید واژه های مهم را بررسی کنید و از انها داخل مطلب خود استفاده کنید شبکه لینک سازی خود را داشته باشید لینک های خارجی ورودی به وب سایت خود بگیرید و روتین مطلب را آپدیت کنید تا در نهایت سرعت ایندکس شدن صفحات سایت شما بالا رفته و به لینک اول دست پیدا کنید.

 بهینه سازی سئو سایت | رایانه کمک

بررسی کلید واژه رقبا

همانطور که به شما گفتم ردیابی کلید واژه های سایت خود را میتوانید در ابزار گوگل سرچ کنسول مشاهده کنید اما برای بررسی کلید واژه هایی که رقبای شما بر روی این کلید واژه ها سرچ شده اند و توانسته اند رتبه بگیرند را میتوانید در ابزار semrush مشاهده کنید در صفحه اصلی این ابزار سایت رقیب خود را وارد کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را در بخش top keyword میتوانید مشاهده کنید

سخن آخر پشتیبان سئو رایانه کمک

تمام تلاش ما این است که در وب فارسی برای شما موقعیتی را فراهم کنیم که اطلاعات مفیدی را در زمینه بهبود سئو سایت خود بتوانید کسب کنید امیدواریم در این زمینه موفق بوده باشید در صورتی که هر گونه سوال در زمینه طراحی سایت و سئو سایت داشته باشید میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید برای ارتباط با رایانه کمک کافیه شماره 9099071540 را از تلفن های ثابت سراسر کشور شماره گیری کنید و یا از طریق موبایل با شماره 0217129 با ما در ارتباط باشید