اشتراک گذاری پوشه های iCloud Drive در آیفون و آیپد | کمک کامپیوتر رایانه کمک
انتشار: 1399/07/24 - بروزرسانی: 1400/11/04

ایجاد یک فولدر خاص در آی کلود درایو اپل از روی آیفون و آیپد

قراردادن تصویر،  فایل و موزیک خواص در آیکلود بسیار کاربردی می باشد به همین دلیل امروز قصد داریم به آموزش به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آی کلود درایواپل از روی آیفون و آیپد بپردازیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قراردادن چیزی در آیکلود اپل همراه رایانه کمک تلفنی باشید.

آموزش اشتراک‌گذاری فولدرهای iCloud در محصولات اپل

درآپدیت جدید شرکت اپل گوشی  و آیپد های آیفون  آپدیت iOS 13.4 و iPadOS 13.4 باقابلیت جدیدی رو به رو شدند زمانی که نسخه جدید این سیستم عامل ها وارد بازار تکنولوژی شد .

  توانایی اشتراک  گذاشتن یک فولدر خاص در درایو به این نسخه ها اضافه شد برای استفاده از قابلیت اشتراک گذاشتن فایل همراه رایانه کمک بمانید .

زمانی که آپدیت اپل برای سیستم عامل های  iOS13.4، iPadOS 13.4 و macOS Catalina 10.15.4 برای همگان فعال شد عملکرد و امکانات آیکلود با بهبود فراوانی روبرو شد به همین دلیل در این مطلب آموزش به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آیکلود درایو در آیفون و آیپد  را توضیح خواهیم داد .به خاطر داشته باشید که در صورتی که ios دستگاه اپل شما از ورژن 13.4 پایینتر باشد این قابلیت ها هنوز برای شما فعال نمی باشد پس بهتره که ابتدا از بروز بودن نسخه ios خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که در بروزرسانی دستگاه اپل خود دچار مشکل شدید میتوانید مطلب " چرا گوشی آیفون آپدیت نمیشه؟ " را مطالعه کنید تا مشکل آن را برطرف کنید

قبل ازآموزش بالا به سوالی پاسخ می دهیم که بسیاری ازکاربران رایانه کمکپرسیده بودند

 

آی کلود درایو اپل (iCloudDrive) چیست؟

آیکلود یا همان آیکلود درایواپل نام سرویسی برای ذخیره سازی ابری می باشد آیکلود دقیقا نام سرویس ذخیره سازی اطلاعات شرکت اپل است.

 که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد.

این فضا بسیارکاربردی می باشد زیرا نه تنها در گوشی ها و آیپدهای اپل می توان از آن استفاده کرد همچنین با داشتن ویندوز و مک به راحتی می توانیم از این فضا استفاده نماییم . به همین دلیل یکی از حافظه های قدرتمند و امن برای نگه داشتن اطلاعات خصوصی می باشد.

با استفاده از آیکلود در آیفون اپل توانایی ذخیره هر فایلی به صورت آنلاین و استفاده از فایل مورد نظر خود به صورت آنلاین در هر کجایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید را داریم .

به غیر از سرویس آیکلود اپل شرکت هایی هستند که سرویس های ذخیره سازی آنلاین یا همان فضای ابری دارند  که برای اشتراک گذاری فایل به صورت اینترنتی میباشد.

 قابلیت اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در درایور اپل یا همان قرار دادن یک فایل شخصی در فضای ابری اپل ویژگی درخواستی کاربران محصولات اپل در سالهای جاری بوده است اخیراً ازآن رونمایی شده است با داشتن فضای ابری به راحتی می توانیم چندین فولدر را به صورت همزمان با کاربران مد نظر خود به اشتراک بگذارید و به صورت آنلاین از یک فایلدر هر کجایی که به این اینترنت دسترسی داشته باشد استفاده کنیم .به کمک این قابلیت دارای چندین مجوز برای کاربران می باشیم و  به همین دلیل بسیار کاربردی می باشد. در مقاله نحوه اشتراک‌گذاری فایل‌ها و پوشه‌ها در آی کلود iCloud Drive مراحل این کار را به صورت کامل توضیح دادیم.

چگونه یک فولدر خاص آی کلود درایو اپل در آیفون و آیپد را به اشتراک بگذاریم؟

تا اینجا اطلاعات کاملی در رابطه با آیکلود درایو اپل در آیفون به دست آورده اید  وحالا قصد داریم روش استفاده از قابلیت فضای ابری اپل را برای همه توضیح دهیم برای استفاده از قابلیت فضای آنلاین شرکت اپل همانند زیر عمل نمایید.

قدم اول برای استفاده از اشتراک گذاری یک فایل در درایو اپل اطمینان حاصل کردن از  نصب سیستم عامل  iOS 13.4 و iPadOS 13.4 می باشد .

قدم دوم در اشتراک گذاری محتوا در آیکلود بسیار راحت است ما باید آیفون خود را برداریم آنرا باز کرده سپس به پوشه  یا برنامه Files مراجعه نماییم .

در این قسمت باید انگشت خود را یه فولدر مورد نظر نگه داشته سپس گزینه اشتراک‌گذاشتن را انتخاب کنید


نکته :اگر قصد دارید چند پوشه را به صورت همزمان آیکلود در آیفون اپل به اشتراک بگذارید باید ابتدا گزینه select را انتخاب سپس عملیات اشتراک گذاری را آغار نمایید .

همچنین اگر قصد اشتراک گذاشتن سریع را دارید در مورد نظر را لمس کنید و در منوی ظاهر شدهروی گزینه Share تب  نمایید 

 

اشتراک گذاری یک فولدر خواص در آیکلود با چند کاربر

اگر جزافرادی هستید که قصد دارید یک فولدر سنگین و خواص را با چند کاربر در آیکلود اپل به اشتراک بگذارید باید در منوی بالا روی گزینه ی  Add People تب کنید و به راحتی یک فایل را در آیکلود درایو اپل با چند نفر به اشتراک بگذارید .

این قابلیت بسیار کاربردی و مفید می باشد زیرا مجوز های مختلفی را برای فایل مورد نظرخود در هنگام به اشتراک گذاشتن برای چند کاربر می توانیم در نظر بگیریم .

برای مثال می توانیم مشخص کنیم کدام کاربرد آن را کامل ببیند و تغییری در آن ایجاد کند همچنین لازم به ذکر است که بدانید تنها افرادی که شما دعوت کرده اید به این فولدرها دسترسی خواهند داشت .

 اگر قصد دارید چند فولدر را به صورت همزمان به اشتراک بگذارید باید گزینه Select را انتخاب کرده فولدر های مورد نظر را انتخاب نمایید و روی گزینه ی Share کلیک نمایید تا فایل مورد نظر شما وارد آیکلود شود. در قسمت بعدی فیلم آموزش به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آی کلود درایو اپل از روی آیفون و آیپد را قرار می دهیم .

فیلم آموزش به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آی کلود درایو اپل از روی آیفون و آیپد

در این ویدئو نحوه اشتراک گذاری فایل ها در آیفون را به شما آموزش دادیم اما به طور کلی در آیپد ها هم مراحل کار به همین صورت می باشد. و با این روش ها به راحتی میتوانید یک فایل یا پوشه خاص را در آیکلود به اشتراک بگذارید تا بتوانید در هر جایی به کمک آیکلود به فایل ها و پوشه های خود دسترسی داشته باشید.

نحوه به اشتراک گذاری پوشه های iCloud در مک

برای به اشتراک گذاری پوشه های icloud در مک او اس ابتدا باید مطمئن شوید که نسخه مک 10.15.4 بر روی سیستم شما نصب می باشد در غیر این صورت ابتدا باید سیستم عامل مک خود را بروز رسانی کنید.

- سپس برای انجام این کار ابتدا از طریق بخش فایندر وارد ای کلود خود شده و بر روی پوشه ای که میخواهید به اشتراک گذاشته شوید کلیک راست کنید.

- از منوی کلیک راست گزینه Share و سپس add people را انتخاب کنید.

- در پنجره باز شده گزینه های مختلفی برای شما نمایش داده می شود. مثلا میتوانید لینک اشتراک گذاری را در کلیپ بورد کپی کنید ، آن را ایر دراپ کنید و یا از طریق ایمیل یا برنامه message آن را برای افراد مختلف ارسال کنید.

- در صورتی که گزینه های ایمیل یا مسیج را انتخاب کنید پنجره مخاطبین برای شما باز می شود تا مخاطب مورد نظر برای به اشتراک گذاری فایل را نتخاب کنید .

- همچنین از بخش share options  میتوانید نحوه دسترسی و سطح دسترسی افراد را نیز مشخص کنید

- در نهایت با زدن دکمه Share پوشه مورد نظر شما به اشتراک گذاشته می شود.

سخن آخر ایجاد یک فولدر خاص در آی کلود درایو اپل از روی آیفون و آیپد

چنانچه ما مطالعه مطلب بالا موفق به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آی کلود درایو اپل از روی آیفون و آیپد نشده اید می توانید از کارشناسان خدمات کامپیوتری حضوری تلفنی رایانه‌کمک استفاده کنید . شماره های 9099071540 و 0217129 به شما برای حل مشکلات کامپیوتری و پاسخگویی به سوالات نرم افزاری و سخت افزاری کمک می کنند 

همچنین می توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام رایانه کمک آموزش به اشتراک گذاشتن یک فولدر خاص در آیکلود درایو اپل را به صورت فیلم آموزشی مشاهده نمایید همچنین با داشتن آپارات رایانه کمک به راحتی پشتیبانی لپ تاپ و موبایل خود و خانواده باشید.