علت خطای dbdata.dll چیست و چگونه میتوان آن را رفع کرد؟ | کمک کامپیوتر تلفنی از راه دور
1399/09/27 - 12:16

رفع ارور Unable to load library dbdata.dll بازی ها

اگر اهل بازی های کامپیوتری باشید قطعا با ارور های مختلف در بازی های ویدیویی آشنایی دارید، پس با رایانه کمک همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

ارور Unable to load library dbdata.dll یکی از خطاهای رایج در بازی‌های کامپیوتری است که ممکن است در حین اجرا بازی یا در زمان نصب با آن روبرو شوید.

در مطالب قبلی به ارور معروف در بازی های ویدیویی نظیر " آموزش رفع ارور ISDone.dll در هنگام نصب بازی در ویندوز " و " حل ارور ISDONE.DLL در کامپیوتر  " اشاره کردیم، اما در این مقاله قصد داریم به حل مشکل ارور Unable to load library dbdata.dll در بازی ها بپردازیم.


علت خطای dbdata.dll چیست و چگونه میتوان آن را رفع کرد فایل که با پسوند ( .dll ) نمایش داده میشوند حاوی اطلاعات کتابخانه ای هستند که اطلاعات حیاتی بازی در آن ها ذخیره میشود و سخت افزار برای اجرای بازی به بهترین شکل به آنها نیاز دارد. از این جهت اگر یکی از این فایل ها پاک یا خراب شود، روند اجرا سازی بازی با مشکل روبرو می‌شود.


اما چگونه می‌توانیم به رفع مشکل Unable to load library dbdata.dll بپردازیم؟

حل مشکل پیغام خطای Unable to load library dbdata.dll در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ ( غیر فعال کردن آنتی ویروس )

یکی از روش های که میتواند باعث به وجود آمدن ارور بارگیری نشدن فایل dbdata.dll شود، آنتی ویروس کامپیوتر است.

دلیل این که شکل نوشتاری کد های درون برخی از فایل های به شکلی است که الگوریتم های آنتی ویروس ها به اشتباه آن را ویروس شناسایی کرده و به حذف آنها یا پاک کردن برخی از اطلاعات درون آنها می‌پردازد و از این جهت بازی در زمان اجرا شدن با مشکل روبرو می‌شود.

 و به همین دلیل است که کارشناسان رایانه کمک به کاربران و گیمر ها پیشنهاد می‌کنند در زمان نصب و اجرا کردن بازی حتما آنتی ویروس کامپیوتر خود را خاموش کنند.

برای این کار می‌توانید مطلب " روش غیر فعال کردن آنتی ویروس " را مطالعه کنید.


رفع خطای ارور Unable to load library dbdata.dll بازی‌های کامپیوتری در ویندوز

ترفند دیگر که می‌توان برای رفع این ایراد ارائه داد، این است که به جستجو بین اطلاعات بازی بپردازید و بررسی کنید که دقیقا کدام فایل با مشکل روبرو شده است.

انجام این کار بسیار سخت نیست زیرا در کادر ارور بازی کامپیوتری همیشه پس از نوشتن عبارت Unable to load library dbdata.dll در جلوی آن، شماره یا عددی نوشته می‌شود که مشخص می‌کند کدام فایل .dll خراب شده است.

با این تفاصیر می‌توانید وارد پوشه فایلهای خام بازی شوید و پس از شناسایی فایل مورد نظر با اسمی که در ارور مشخص شده، آن را copy و در پوشه مورد نظر paste کنید.

همچنین میتوانید با دانلود این فایل و اضافه کردن به فایل های بازی خود از این مشکل راحت شوید.

  برای این کار پس از دانلود آن را استخراج کرده و درون پوشه بازی خود انتقال دهید.


این روش در بسیاری از موارد راه حل ارور Unable to load library dbdata.dll در بازی های ویدیویی در کامپیوتر است.

نصب دوباره بازی برای حل مشکل Unable to load library dbdata.dll بازی های ویدیویی

و در آخرین روش ممکن است به هر دلیلی این فایل در هنگام نصب یا هنگام اجرا شدن به درستی ساخته نشده باشد و به همین دلیل است که با کد خطای Unable to load library dbdata.dll در بازی assassin creed odyssey و... روبرو می‌شوید.

پس بهتر است در آخرین روش یک بار به صورت کامل بازی را به صورت کامل حذف کرده و آن را دوباره نصب کنید.


سخن پایانی

در آخر ممنونم که تا پایان مطلب " رفع ارور Unable to load library dbdata.dll بازی ها " همراه ما بودید، امیدوارم با استفاده از ترفند های گفته شده در این مطلب توانسته باشید این مشکل را رفع کرده باشید، اما اگر باز هم با انجام تمام روش های گفته شده ایراد پابرجا بود، می‌توانید با شماره 9099071540 و 0217129 تماس گرفته و از کارشناسان فنی رایانه کمک خدمات کامپیوتری تلفنی دریافت کنید و یا از بخش کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

همچنین می‌توانید برای یادگیری ترفند ها کامپیوتری جدید پیج اینستاگرام و اپارات رایانه کمک دنبال کنید.