رمزپاورپوینت| حل مشکل کامیپوتر تلفنی
1399/12/05 - 11:50

رمز گذاری بر روی فایل پاورپوینت

قبل از آموزش رمزگذاری روی پاورپوینت،با این نرم افزار بیشتر آشنا شویم. پاورپوینت عضوی از خانواده آفیس می‌باشد که برای ارائه از آن استفاده می‌کنند. قطعا برای ارگان‌ها،سازمان‌ها و حتی اشخاص پیش آمده که بخواهند موضوعی را براساس متون،تصاویر،ویدئو و تلفیق آنها برای دیگران توضیح دهند در این راستا پاورپوینت نرم افزاری بسیار قدرتمند میباشد. پاورپوینت از یک سری اسلاید یا برگه هایی تشکیل شده که شما می تونید با طرح های مختلف و تلفیقی از تصویر و متن از آن استفاده کنید تصاویر و متونی که در یک اسلاید پاورپوینت استفاده می شوند، می توانند با استفاده از متدهای انیمیشن سازی افکت های مختلفی بگیرند .

با استفاده از این قابلیت در پاورپوینت میتوان جذابیت‌های بصری خوبی ایجاد کرد.


قطعاً می دانید چیزی که در حال حاضرجای خودش را به متون خشک و بلند داده اینفوگرافی است و یکی از ابزارهای خوب برای اینفوگرافی پاورپوینت می باشد که می توان مطالب را با بهره گیری از تصاویر گویا و مرتبط به مخاطب ارائه دهیم.

همچنین با استفاده از پاورپوینت میتوانیم عملیات حرفه ایی تر همانند لینک دادن به اسلایدها یا لینک دادن به سایت ها را نیز انجام داد.

تا پایان مقاله همراه ما باشید تا نحوه قرار دادن پسورد روی فایل‌های پاورپوینت را با هم بررسی نماییم.


خیلی مواقع پیش میاد که فایل پاورپوینتمون رو درست میکنیم تمام تنظیمات رو انجام میدیم اما وقتی میریم برای ارائه!!! چشمتون روز بد نبینه همه فونت ها بهم ریخته میدونید برای حل این مشکل چه کاری میتونیم انجام بدیم ؟  در این مقاله برای ثابت ماندن فونت در فایل پاورپوینت با ما همراه شوید.


قرار دادن پسورد روی فایل‌های پاورپوینت

یکی از قابلیتهای پرکاربرد نرم افزار پاورپوینت که می‌توان به آن اشاره نمود رمزگذاری فایلها می‌باشد،اما چون فایل پاورپوینت در معرض عموم یا جمعیت مدنظر شما ارائه داده می‌شود نیازی به پسورد ندارد، البته با توجه به اینکه ممکنه فایل مورد نظر خیلی حائز اهمیت باشد و کسی جز شما نباید به آن دسترسی داشته باشد برای حفظ امنیت آن نیاز به یک پسورد دارد تا شما بتوانید با استفاده از آن پسورد، فایل خود را از دسترسی های غیرمجاز در امان نگه دارید. بنابراین در این آموزش قصد داریم شما را با رمزگذاری بر روی فایل های پاورپیوت که ساعتها برای ایجاد آنها تلاش کرده اید آشنا کنیم.


آموزش قرار دادن پسورد بر روی پاورپوینت

با طی کردن مراحل زیر به راحتی میتوانید بر روی تمامی فایل های پاورپوینت خود رمز قرار دهید، همچنین چناچه میخواهید با تمامی ترفند های پاورپوینت آشنا شوید میتوانید از ویدئو آموزش کامپیوتر بسته ده مهارت رایانه کمک ، کمک بگیرید

1-فایل پاور پوینت مورد نظر را انتخاب و باز نمایید و گزینه File  را انتخاب کنید
 


2-برای قفل گذاری روی فایل پاورپوینت خود از منوی باز شده گزینهinfo  را کلیک کنید
 


3- در پنجره باز شده گزینهProtect Presentation را انتخاب و از زیر مجموعه باز شده گزینه Encrypt with Password را کلیک نمایید تا برای فایل پاور رمز انتخاب کنید

4-در باکس باز شده رمز پاورپوینت خود را وارد نمایید و گزینه OK را کلیک کنید، در باکس بعد هم مجددا رمز را وارد نموده و کلید OK را انتخاب نمایید.

با انجام مراحل بالا فایل شما رمزگذاری شده،و پس از این بعد از هر بار باز کردن و یا اجرای فایل مورد نظر در اولین قدم باید رمز را وارد نمایید.


میدونی چجوری تو پاورپوینت جدول بسازی ؟ تو این مقاله جدول سازی تو پاور پوینت رو کاملا یاد خواهی گرفت

سخن آخر:

از اینکه تا پایان مقاله رمزگذاری پاورپوینت همراه ما بودید از شما سپاسگذاریم،امیدواریم مطلب فوق برایتان مفید واقع شده باشد و توانسته باشید از آن استفاده کنید.شما میتوانید در هر بخش از این مطلب با مشکل مواجه شدید در هر ساعت از شبانه روز با شماره‌های 9099071540 و   0217129  بگیرید و از مشاوران و مهندیسین مجرب رایانه کمک مشاوره بگیرید.