شمارش کاراکتر ها در ورد | رایانه کمک
1400/06/03 - 10:21

شمارش تعداد کاراکتر ها در Word

ممکن است برایتان پیش آمده که متنی را در یک سند ورد تایپ کرده باشید تعداد کاراکتر های آن برایتان مهم باشد و بخواهید از آن اطلاع پیدا کنید که چه تعداد کاراکتر با فاصله یا بدون فاصله در متن ورد شما وجود دارد.

اگر در برنامه ورد قادر به تشخیص تعداد کاراکتر های تایپ شده نیستید، جای خوبی آمده اید زیرا با مطالعه این مقاله کوتاه که توسط کارشناسان مجرب رایانه کمک تهیه شده است راه حل این موضوع را برایتان روشن خواهیم ساخت.

این مراحل در ورژن های مختلف Microsoft word از قبیل 2007 و 2010 و 2013 و 2016 یکسان است، پس از این بابت نگرانی نداشته باشید.تعداد کاراکتر ها در Word

برای تشخیص تعداد کاراکتر ها در برنامه ورد ،قسمتی از متن را که تمایل دارید تعداد کاراکتر های آن را بدانید را از سند ورد انتخاب نمایید. در صورتی که قصد دارید تعداد کل کاراکتر در سند ورد را بدانید نیازی نیست، تا قسمتی از متن را انتخاب کنید. پس از انتخاب مراحل زیر را انجام دهید.

1.به سربرگ Review بروید.2.در این مرحله همانند تصویر زیر روی دکمه Word count ABC 123 تپ کنید.اکنون پنجره Word count برایتان نمایان خواهد شد که در این پنجره میتوانید تعداد کلمات متن سند ورد و تعداد کاراکتر ها بدون فاصله (characters no spaces) یا حتی با فاصله (characters With spaces) را مشاهده کنید.


سخن پایانی

در این مقاله آموزشی کوتاه به آموزش شمارش تعدا کاراکتر ها در Word پرداختیم.

امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب آموزشی ما مورد توجه شما کاربران گرامی قرار گرفته شده باشد و با مطالعه آن بتوانید تعداد کاراکتر ها در ورد را تشخیص دهید.

چنانچه در این رابطه به مشکلی برخوردید آن را دربخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا تیم مجرب رایانه کمک در اسرع وقت به آن پاسخ دهند و یا اینکه به صورت مستقیم با خدمات کامپیوتری تلفنی ما با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۵۴۰  تماس حاصل نمایید

همچنین شما میتوانید برای رفع مشکلات سخت افزاری و رایانه ای خود نیز از کارشناسان ما راهنمایی دریافت کنید تا هم به بار علمی خود بیفزاید و هم مشکل خود را برطرف نمایید.