آموزش تغییر تصویر پس زمینه ویندوز 11 | رایانه کمک
1400/06/27 - 12:09

آموزش تغییر تصویر پس زمینه ویندوز 11

مایکروسافت علاوه بر این که امکانات جدیدی به ویندوز 11 اضافه کرده، بلکه بسیاری از قابلیت های قدیمی ویندوز هم در آن بهبود یافته اند.

یکی از این مزیت های ویندوز امکان قرار دادن والپیپرهای متفاوت بر روی دسکتاپ های مختلف درون ویندوز 11 است. در واقع این سیستم به شما کمک می‌کند تا هر دسکتاپ را به صورت کامل شخصی سازی کنید. پس اگر علاقه دارید بیشتر با این موضوع آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه تیم فنی رایانه کمک باشید.

 پیشنهاد میکنیم مطلب " راهنمای کامل آموزش دانلود و نصب ویندوز 11 " را نیز مطالعه کنید

نحوه تنظیم تصاویر پس زمینه مختلف برای دسکتاپ های مجازی در ویندوز 11

این ویژگی بیشتر مورد پسند 2 دسته از کاربران است.

دسته اول افرادی هستند که بیشتر از دو یا چند نفر در بازه زمانی مختلف با یک کامپیوتر استفاده می‌کنند، به عنوان مثال شرکت های بزرگ که ممکن است در طول یک روز چندین نفر از یک کامپیوتر استفاده کنند.

دسته دوم کاربرانی هستند که  در حالت های مختلف از کامپیوتر خود استفاده می‌کنند، به عنوان مثال در ساعت کار از یک دسکتاپ استفاده می‌کنند و در شرایط عادی از یک دسکتاپ دیگر. اما در کل همه کاربران می‌توانند برای مرتب کردن  و دسته بندی اطلاعات خود از این حالت استفاده کنند.

مراحل تغییر بک گراند ویندوز 11

ابتدا لازم است وارد دسکتاپ مجازی شوید که قرار است آن را سفارشی سازی کنید.

برای تغییر دسکتاپ در ویندوز 11 روی دکمه task view در نوار وظیفه کلیک کنید (آیکن آن درون عکس زیر تماشا کنید)

 

 

پس از اینکه Task View باز شد ، دسکتاپی که قصد دارید پس زمینه آن را تغییر دهید انتخاب کنید تا وارد آن شوید.

نکته: اگر تنها یک دسکتاپ دارید، می‌توانید از لیست باز شده بر روی new desktop کلیک کنید و یا بر روی علامت + کلیک کنید.

  

 

در این مرحله برای تغییر دسکتاپ مجازی ویندوز 11 ، بر روی قسمتی از صفحه دسکتاپ خود که خالی است کلیک راست کرده و گزینه personalize را انتخاب کنید.

نکته: همچنین می‌توانید برای وارد شدن به صفحه personalize وارد settings ویندوز شده و از دسته بندی های اصلی ویندوز وارد آن شوید. 


 

پس از وارد شدن به personalize ، از لیست کشویی وسط صفحه، گزینه background را انتخاب کنید.

 

 

اکنون در پنجره صفحه بعد، بر روی تصویر پس زمینه که قصد دارید آن را انتخاب کنید تا به عنوان تصویر پس زمینه پیشفرض ویندوز 11 در همان دسکتاپ انتخاب شود کلیک کنید.

همچنین اگر علاقه ای به استفاده از عکس های ویندوز 11 ندارید، می‌توانید از دورن کامپیوتر عکسی را برای شخصی سازی ویندوز استفاده کنید. برای این کار لازم است بر روی دکمه browse photo کلیک کنید.

نکته: تصاویر زمینه پیش فرض ویندوز 11 در پوشه ای به آدرس C: \ Windows \ Web \ Wallpaper ذخیره شده است.

 

 

در آخر پس از اینکه این مجموعه تصویر زمینه دسک تاپ مجازی را تنظیم کردید ویندوز به صورت پیشفرض عکس مورد نظر را در پس زمینه ویندوز 11 قرار می‌دهد.

سخن پایانی

ویندوز 11 امکانات مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد که دورن مطلب " آموزش تغییر تصویر پس زمینه ویندوز 11" یکی از آنها را به شما معرفی کردیم که با استفاده از آن بتوانید دسکتاپ های مجازی مختلفی ایجاد کرده و پس زمینه هر کدام از آنها را شخصی سازی کنید. همچنین به این نکته باید اشاره کنیم که ویندوز 11 هنوز به صورت رسمی برای همه کاربران در دسترس نمی باشد و برای نصب آن نیز به سخت افزار نسبتا قوی نیاز دارید پس بهتر است که قبل از نصب این سیستم عامل،  سخت افزار مناسب ویندوز 11 را داشته باشید.

بنابراین اگر در هر بخش با مشکل یا سوال خاصی روبرو شدید، از طریق شماره های 9099071540 یا 0217129 با کارشناسان مرکز، پشتیبانی و خدمات کامپیوتری آنلاین رایانه کمک در ارتباط باشید.